Owocowe czy kwiatowe – jakie linie zapachowe wybrać?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór zapachu okazuje się nie lada wyzwaniem dla każdego z nas, borykamy się z nim za każdym razem kiedy obecny flakon zostanie przez nas wykorzystany. Dawniej perfumy nie były tak popularne, kobiety i mężczyźni nie zwracali uwagi na to czy dany zapach jest odpowiedni na spotkanie biznesowe czy też pasuje na wyjście z przyjaciółmi do parku. Obecnie, rynek kusi zróżnicowaniem perfum pasujących na konkretne wyjścia – wiele osób nie posiada swojego jedynego zapachu, ale kilka i w zależności od tego dokąd się wybiera, używa danego flakonu. Najbardziej popularnymi wyborami okazują się linie owocowe oraz kwiatowe –  są wyjątkowe docenianie przez kobiety.

Czym są linie zapachowe?

Każdy zapach zawiera 3 podstawowe elementy – trzy nuty zapachowe. Większość obecnych na rynku perfum jest komponowana zgodnie z tym właśnie składem. Nuty te zbiorem woni, które rozwijają się w trakcie kontaktu ze skórą. Wąchając dany zapach na początku wyczuwamy nutę górną, nazywaną także nutą głowy, następnie środkową, tzw. nutę serca, a na końcu dolną, zwaną nutą bazy (głębi lub podstawy).

Nuta głowy – otwarcie flakonu powoduje wydostanie się tej właśnie nuty – jest niezmiernie istotna w odbiorze, ponieważ to pierwsze odczucie klienta. Na samym początku czuć niezwykłą intensywność. Wyczuwamy ją na skórze przez kilkanaście minut do pół godziny.

Nuta serca – pojawia się po około 10 minutach od użycia perfum. Łączy w sobie dwie pozostałe nuty będąc jednocześnie ich idealnym uzupełnieniem. Bardzo możliwe, że nie będziemy w stanie jej odczuć, jednak to właśnie ona tworzy istotne połączenie dwóch pozostałych nut. Zapach utrzymuje się na skórze do 2 godzin.

Nuta głębi (bazy) – po upływie 20 minut pojawia się ostatnia nuta, jest to ostateczna wersja perfum, podstawowa. Nie jest intensywna, ale to właśnie ona decyduje o charakterze perfum. To właśnie od tej nuty kreatorzy rozpoczynają swoją pracę nad danym zapachem, jest bazą odpowiedzialną za trwałość, ulatnia się powoli i jest wyczuwalna od kilku do kilkunastu godzin. Woń nuty podstawowej może być wyczuwalna nawet po upływie kilku dni.

Owocowe czy kwiatowe?

Podjęcie decyzji na temat wyboru pasujących do nas perfum może okazać się nie lada wyzwaniem. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nie wszystkie zapachy odnajdą się na naszej skórze. Linie owocowe lub kwiatowe bardzo często są łączone, tym bardziej trudno dokonać między nimi wyboru – kwiaty oraz owoce są idealnym połączeniem pasującym osobom optymistycznym, lubiącym przewodzić w grupie.

Nuty owocowe są najczęściej nutami słodkimi – to mieszanki akordów owocowych, takich jak wiśnia, czereśnia, brzoskwinia, banan, jabłko, liczi czy porzeczka, z pikantnymi akcentami korzennych przypraw i wanilii. W sezonie letnim możemy spotkać edycję perfum inspirowaną świeżymi koktajlami, np. połączenie arbuza i melona.

Nuty kwiatowe posiadają bardzo naturalny aromat, sprzyja to ich wykorzystywaniu do produkcji perfum. Skład aranżacji jest najczęściej pełen woni takich kwiatów jak fiołek, goździk, lotos, róża, konwalia – są one niezwykle łagodne. Natomiast frangipanie, magnolie i heliotropy mają niezwykle zmysłowy aromat. Perfumy mogą być oparte jedynie na jednej woni kwiatu, ale idealnie komponują się także jako bukiet rozmaitych zapachów. Linie kwiatowe idealnie podkreślają kobiecość.

Zanim rozpoczniemy poszukiwanie wymarzonego zapachu, czy to z linii owocowej, czy też kwiatowej, a może zdecydujemy się na ich połączenie – ważne jest abyśmy pamiętali o przestrzeganiu pewnych zasad:

  1. Nowe zapachy należy testować rano.
  2. Nie powinno się wąchać zbyt dużej ilości perfum – maksymalnie 3 na raz.
  3. Warto zwrócić uwagę na porę roku, a tym samym pamiętać o tym, że jasne kolory flakonów wskazują na zapach dzienny, a z kolei ciemne kolory na zapachy pasujące wieczorem lub na specjalne okazje

Oczywiście nie są to wszystkie triki z których możemy skorzystać wybierając się do drogerii, jednakże są 3 najbardziej podstawowymi – unikniemy dzięki nim rozczarowań lub wpadek. Pomogą nam one z pewnością spędzić czas na wyborze zapachu w bardzo przyjemny sposób. Nie zważając na nasz wybór pamiętajmy, aby kierować się własnym gustem, ponieważ to dzięki niemu dokonamy najkorzystniejszej selekcji.

unmodelled

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skuteczne preparaty do podłóg wpływają na utrzymanie higieny w miejscach publicznych
/
Jak skuteczne preparaty do podłóg wpływają na utrzymanie higieny w miejscach publicznych
Dowiedz się, jak profesjonalne środki czystości dla podłóg pomagają utrzymaniu czystości i higieny w miejscach publicznych.
Buty do sportowej jazdy samochodem – idealny wybór dla pasjonatów szybkiej i dynamicznej jazdy
/
Buty do sportowej jazdy samochodem – idealny wybór dla pasjonatów szybkiej i dynamicznej jazdy
Buty do sportowej jazdy samochodem - pełna kontrola, maksymalny komfort i niepowtarzalne emocje za kierownicą!
Sztuka podkreślania oczu: tajniki perfekcyjnego makijażu
/
Sztuka podkreślania oczu: tajniki perfekcyjnego makijażu
Odkryj techniki i produkty, które pozwolą Ci perfekcyjnie podkreślić oczy za pomocą makijażu. Zrozum znaczenie kształtu oczu, doboru kolorów i technik nakładania.