Czerwona szminka – wybierz odpowiedni odcień dla siebie!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto wybrać odpowiedni odcień szminki?

Odpowiednio dobrany odcień szminki może wpłynąć bardzo pozytywnie na nasz wygląd. Czerwona szminka występuje w wielu odcieniach. Od delikatnej koralowej, przez krwistą, intensywną, aż do mocnego, ciemnego burgundu. Dzięki temu każda kobieta może dobrać odpowiedni odcień dla swojej karnacji. Poniższe rady pomogą dobrać odpowiedni odcień, który będzie idealnie pasował do Twojego typu urody.

Metody doboru odcieniu czerwonej szminki

Nadgarstek

W świetle dziennym spójrz na wewnętrzną stronę nadgarstków, gdzie uwidocznione są żyły. Jeśli mają odcień zielonkawy, jesteś raczej ciepłym typem urody i w ciepłe odcienie czerwieni powinnaś inwestować (np. oranż, pomarańcz, cegłę, koral, czy czerwień maku). Jeśli Twoje żyły są niebieskie, wybieraj chłodne czerwienie, wpadające w malinę, róż, wino, bordo, a nawet fiolet. Ten trik często stosują wizażyści, aby szybko określić tonację skóry klientek. Jeśli nie jesteś w stanie jednoznacznie określić koloru twoich żył – może to oznaczać, że tonacja twojej skóry jest nueutralna.

Podkład

Tonację Twojej skóry „podpowie” Ci również podkład, który stosujesz, o ile jest właściwie dobrany. Niektórzy producenci w numeracji fluidów dodają litery: „W” – ciepły, „C” – chłodny, lub „N” – neutralny. To również jest podpowiedź w doborze odpowiedniego odcieniu czerwonej szminki.

Opalenizna

Kolejną podpowiedzią, by określić odcień naszej skóry jest to, na jaki kolor się opalamy. Jeśli opalenizna wpada w róż, raczej mamy chłodny typ urody, jeśli od razu skóra nabiera złotawego odcienia, mamy ciepły typ urody. W tym sposobie jest jeden wyjątek – jest to typ urody jesień, który opala się na czerwono oraz jest bardzo ciepły.

Biel

Odpowiedni odcień szminki pomoże dobrać również, czy lepiej wyglądasz w bieli czystej, czy złamanej. Czysta biel lepiej współgra z zimnymi tonacjami, a biel złamana lepiej pasuje do tonacji ciepłych.

Biżuteria

Jeśli bardziej pasuje ci złoto – jesteś ciepłym typem urody, natomiast jeśli lepiej czujesz się w srebrze – twoja tonacja jest zimna. Jest to bardzo przydatny sposób na odnalezienie swojej tonacji.

Podsumowanie

Aby odpowiednio dobrać odcień szminki nie możemy bać się eksperymentowania oraz odkrywania nowych kolorów. Za każdym razem, gdy próbujemy nowego koloru spróbujmy odczytać, czy jest to kolor odpowiedni, czy lepszym byłby odcień zimniejszy lub chłodniejszy. Aby odpowiednio wybrać szminkę w sklepie powinniśmy porównać ją z przynajmniej trzema innymi odcieniami. Każdy sposób doboru odpowiedniej szminki jest godny zastosowaniu. Podczas eksperymentowania należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

Przy malowaniu ust należy być bardzo ostrożną – aby nie pomalować zębów.

Odpowiednie oświetlenie jest bardzo ważne, ponieważ przed malowaniem się szminką należy zastanowić się nad światłem, na jakie może być wystawiona szminka oraz jak będzie się ona prezentowała w takich warunkach.

Przy stosowaniu szminki nie należy stosować mocnego makijażu na oczy, ponieważ będzie to wyglądało zbyt elegancko na codzienny makijaż.

unmodelled

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krok w stylu – Odkryj różnorodność obuwia damskiego
/
Krok w stylu – Odkryj różnorodność obuwia damskiego
Obuwie damskie to nie tylko niezbędny element garderoby, ale również wyraz osobistego stylu i wygoda na co dzień.
Jak wybrać idealne pudełko na prezent dla ukochanej osoby?
/
Jak wybrać idealne pudełko na prezent dla ukochanej osoby?
Szukasz idealnego pudełka na prezent dla ukochanej osoby? Dowiedz się jakimi kryteriami kierować się przy wyborze, aby podkreślić unikalność Twojego podarunku.
Czy dwukolorowe obrączki są odpowiednie dla każdego stylu ślubu?
/
Czy dwukolorowe obrączki są odpowiednie dla każdego stylu ślubu?
Porozmawiajmy o dwukolorowych obrączkach - uniwersalnej opcji dla każdego typu ceremonii zaślubin. Dowiedz się, dlaczego są tak popularne i jak można je dopasować do swojego indywidualnego stylu.