Czym się kierować wybierając damskie buty na siłownię?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Odciski, dyskomfort podczas treningu i nawracające kontuzje – brzmi znajomo? Zanim porzucisz marzenia o zgrabnej sylwetce, sprawdź czy ćwiczysz w odpowiednio dobranym obuwiu!

Jakie buty warto zabrać na siłownię?

Różnorodność obuwia dostępnego w sklepach sportowych potrafi wprawić w osłupienie nawet prawdziwego miłośnika aktywności fizycznej. Inne buty będą odpowiednie do biegania w terenie, inne sprawdzą się na asfaltowym podłożu. Na jeszcze inny rodzaj treningowego obuwia warto zdecydować się, planując trening na siłowni. W poniższym tekście znajdziesz garść informacji dotyczących tego, na jakie aspekty zwrócić uwagę planując zakup butów na siłownię. Korzystając z naszych wskazówek, zminimalizujesz ryzyko kontuzji oraz zwiększysz szanse na udany i komfortowy trening.

Dobre buty, czyli jakie?

Cena nie zawsze okaże się dobrym wyznacznikiem jakości obuwia, choć wciąż można spotkać wiele osób, które przy wyborze butów treningowych kierują się tym, czy określona marka jest znana na rynku. Niemałą rolę odgrywają także trendy, które w dużej mierze kształtowane są przez trenerów personalnych nagrywających filmiki z treningami. Czy to oznacza, że osoba z mniejszym budżetem na zakup butów będzie skazana na trening pozbawiony komfortu i nawracające kontuzje? Jasne, że nie! Nie cena odgrywa najważniejszą rolę przy zakupie butów treningowych, marka także nie zawsze jest istotna. Na co zatem zwrócić uwagę planując inwestycję w obuwie do treningów na siłowni?

Jakie buty wybrać na trening?

Obowiązkowo musisz wziąć buty sportowe, ponieważ źle dobrane buty mogą powodować wiele…

Opublikowany przez BoomerangCash Piątek, 18 października 2019

Czym się kierować wybierając buty do treningu?

Jeżeli chcesz cieszyć się z każdego treningu na siłowni, to zastosuj się do kilku zasad dotyczących wyboru optymalnego obuwia do ćwiczeń:

Dobry rozmiar to podstawa – trening będzie komfortowy, jeśli prawidłowo dobierzesz rozmiar obuwia. Zbyt ciasne buty będą powodować odciski, z kolei obuwie zbyt luźne to najkrótsza droga do bolesnych kontuzji. Skup się na tym, aby dopasować buty do ćwiczeń zarówno do długości stopy, jak i do jej szerokości. Pamiętaj – rozmiary u różnych producentów mogą się nieco różnić. Kieruj się długością wkładki, a jeżeli to możliwe, to przymierz buty przed ich zakupem.

Podeszwa zapewniająca przyczepność – specyfika ćwiczeń wykonywanych na siłowni czy podczas treningu fitness często wymusza dynamikę ruchu. Obuwie powinno zatem zapewniać dobrą przyczepność do podłoża, dzięki temu zmniejszy ryzyko poślizgnięcia się.

Stabilizacja i amortyzacja – to kolejne dwa aspekty, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych butów do ćwiczeń na siłowni. Podeszwa z dobrą amortyzacją zminimalizuje ryzyko pojawienia się kontuzji. Ciekawym rozwiązaniem w tej kwestii są buty z powietrzną lub żelową poduszką.

Trening na siłowni – efektywny i bezpieczny sposób na aktywność fizyczną

Trening na siłowni ma wiele zalet. Pozwala ukształtować wymarzoną sylwetkę, przyczynia się do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawia samopoczucie. Planując intensywny wysiłek na siłowni, nie można zapomnieć o własnym bezpieczeństwie. Źle dobrane obuwie treningowe może być przyczyną kontuzji. Każda kontuzja to ryzyko wykluczenia z ulubionej aktywności fizycznej nawet na kilka tygodni, a o dokuczliwym bólu nawet nie wspominając. Ponadto, jeżeli niewłaściwie dobierzesz buty do kształtu swojej stopy czy rodzaju aktywności fizycznej, narazisz się na duży dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń, a odciski i otarcia staną się Twoimi wiernymi przyjaciółmi.

Jeśli będziesz mieć dylemat dotyczący optymalnego modelu, zawsze możesz skorzystać z fachowej pomocy osób pracujących w sklepie sportowym. Przedstaw im swoje oczekiwania, określ wysokość budżetu, jakim dysponujesz na obuwie sportowe, a z pewnością otrzymasz pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania, które w pełni będzie dostosowane do Twoich potrzeb.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

unmodelled

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak radzić sobie z negatywnymi skutkami pracoholizmu i chandry? Strategie zarządzania stresem i poprawy zdrowia psychicznego
/
Jak radzić sobie z negatywnymi skutkami pracoholizmu i chandry? Strategie zarządzania stresem i poprawy zdrowia psychicznego
Zarządzaj stresem i popraw zdrowie psychiczne, odkrywając sprawdzone strategie radzenia sobie z konsekwencjami pracoholizmu i chandry.
Minimalizm w szafie – jak to ogarnąć?
/
Minimalizm w szafie – jak to ogarnąć?
Zapoznaj się ze wskazówkami, jak wprowadzić minimalizm do swojej szafy.
Wykorzystaj timelapse z budowy, aby zobaczyć postęp prac!
/
Wykorzystaj timelapse z budowy, aby zobaczyć postęp prac!
Przekonaj się sam, jak drony i timelapse zmieniają nasze spojrzenie na rozwój nowej architektury!