Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu – dodają uroku oraz stanowią bardzo ważny element wyglądu. Pielęgnacja włosów nie należy do najłatwiejszych, ponieważ trzeba dobrze znać wymagania swoich włosów oraz ich potrzeb. Pielęgnacja zależy od rodzaju włosów – czy mają tendencję do przetłuszczania się, bycia przesuszonymi czy puszącymi się. Dobrze jest się zapytać swojego fryzjera o to jaki typ włosów posiadamy – pozwoli to uzyskać wiele cennych informacji na temat tego jak dobrać najlepszy sposób ich pielęgnacji.

Dobierz szampon do potrzeb i rodzaju swoich włosów

Aby dobrze dopasować szampon do potrzeb swoich włosów warto jest zwracać przede wszystkim uwagę na to co piszę na opakowaniu danego szamponu. Większość produktów do włosów posiada informację do jakiego rodzaju włosów są one skierowane – czy są to włosy przetłuszczające się, włosy farbowane, włosy blond itd. Do włosów z łupieżem dobrze jest dobrać szampon apteczny, który nie tylko łagodzi objawy łupieżu (swędzenie głowy, biały osad), ale również leczy stan zapalny, który jest odpowiedzialny za przyczyny łupieżu.

Wybierając szampon warto jest zwracać uwagę nie tylko na markę i cenę, ale przede wszystkim na skład produktu. Dobrze jest, jeśli szampon zawiera substancje aktywne oraz nawilżające, a także nie zawiera w swoim składzie zbyt dużo substancji wysuszających, takich jak alkohol czy LSL. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się szamponu do włosów naturalne i ekologiczne, które posiadają bardzo dobry skład i są delikatne do włosów – niestety są one zazwyczaj nieco droższe niż zwykłe szampony dostępne w drogerii. Doskonale jednak wpływają na włosy i pozostawiają je w dobrej kondycji. Dobrze dla większości włosów sprawdzają się także profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które można zakupić w niektórych zakładach lub w hurtowniach fryzjerskich – są one bardzo wydajne, a ich stosowanie bardzo efektywne.

Raz na tydzień warto jest wzmocnić włosy dodatkowo maską, którą nakłada się na kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Podczas regularnego mycia warto jest stosować również odżywkę – do spłukiwania lub bez spłukiwania, w zależności od tego jak reagują włosy na dodatkowy kosmetyk. Odżywka i maska ułatwiają rozczesywanie włosów oraz pozwalają zachować im sprężystość, elastyczność oraz optymalny stan nawilżenia.

Testowanie produktów, czyli metoda prób i błędów

Znalezienie najlepszego szamponu nie należy do najłatwiejszych zadań. Podczas poszukiwań dobrze sprawdza się metoda prób i błędów oraz samodzielne testowanie różnorodnych szamponów. Świetnie w takim zadaniu sprawdzą się próbki, które można zakupić w niektórych drogeriach lub są dodawane bezpłatnie podczas zakupów. Naturalnym zjawiskiem jest to, że włosy po jakimś czasie mogą przyzwyczaić się do danego szamponu, a efektywność jego działania znacznie wtedy spada. Warto jest mieć wtedy inny ulubiony szampon, którym można zastąpić aktualny – warto tak robić raz na jakiś czas, aby włosy pozostawały przez długi czas w bardzo dobrej kondycji.

unmodelled

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Buty do sportowej jazdy samochodem – idealny wybór dla pasjonatów szybkiej i dynamicznej jazdy
/
Buty do sportowej jazdy samochodem – idealny wybór dla pasjonatów szybkiej i dynamicznej jazdy
Buty do sportowej jazdy samochodem - pełna kontrola, maksymalny komfort i niepowtarzalne emocje za kierownicą!
Jak regularne badania optometryczne mogą poprawić jakość twojego życia?
/
Jak regularne badania optometryczne mogą poprawić jakość twojego życia?
Przekonaj się, jak regularne wizyty u optometrysty mogą zdecydowanie podnieść jakość twojego życia. Badania te pomagają utrzymać doskonałe zdrowie oczu i ograniczyć ryzyko poważnych kłopotów ze wzrokiem.
Jakich butów nie może zabraknąć w męskiej garderobie?
/
Jakich butów nie może zabraknąć w męskiej garderobie?
Buty to nieodłączny element garderoby. Warto wybrać takie, które będą uniwersalne i dopasowane do naszego stylu. Wybór odpowiednich butów może znacznie wpłynąć na ogólny wygląd danej stylizacji. Jakich butów nie może zabraknąć w męskiej garderobie?